Інструкція монтажу ламінованої підлоги
Підлога — 01.12.2017

   Монтування ламінованої підлоги

В залежності від області застосування пропонуються різноманітні способи укладання:

    Швидке укладання без клею

  Приготування: з метою акліматизації, перед укладанням розмістіть упакування з ламінатом на 48 годин для в тому приміщенні, де він укладатиметься. Важливим для монтування та збереження якості ламінованої підлоги є сприятливий мікроклімат в приміщенні, а саме температура повітря близько 20°C та вологість повітря 50 – 70%.

  Матеріали та необхідні інструменти: поліетиленова плівка, розпірний клин, інструменти для монтажних робіт, звукоізоляція від шумів, пилка, олівець, складний метр;

В разі необхідності: клей, герметик для заповнення швів

  Основа для укладання ламінату повинна бути настільки підготовлена, щоби його можна було стелити згідно з інструкціями. Для основи годяться поміж іншим мінеральні основи (як, наприклад, безшовна підлога, бетон, асфальт), конструкції з деревостружкових плит і підлога з дерев’яним настилом. Основа підлоги повинна бути абсолютно рівною, сухою, чистою та міцною. Нерівності підлоги від більш ніж 3 мм на 1 м необхідно технічно правильно вирівняти (згідно із стандартом DIN 18202). Рівність основи найкраще визначається за допомогою нівелірної рейки або довгої васерваги. Під час укладання ламінату на мінеральній основі (як, наприклад, бетон, цементна безшовна підлога, ангідритова підлога і кам’яна плитка та ін.)потрібно виміряти вологість повітря. Показники залишкової вологості безшовної підлоги перед укладанням ламінату не повинні перевищувати:

  Для цементної безшовної підлоги: з підігрівом підлоги < 1,8% CM;

                                                   без підігріву підлоги < 2,0% CM

  Для ангідритової підлоги:             з підігрівом підлоги < 0,3% CM;

                                                   без підігріву підлоги < 0,5% CM

  Перевірте панелі на наявність пошкоджень в оптимальних світлових умовах. Рекламація не приймається у випадку, якщо панелі було використано.

  Ламінована підлога стелиться плаваючим способом і ні в якому разі не приклеюється до основи, не кріпиться до неї болтами, не прибивається цвяхами і не фіксується жодним іншим способом!

  Килимове покриття підлоги є неприйнятним для основи його обов’язково потрібно усунути. Ступання на ламінат, під яким є килимове покриття, призводить до пружинних рухів та до сильного тиску в кромках ламінарного покриття. А це руйнує з’єднання у шпунт та гребінь, що в своє чергу призводить до розшивання швів. Окрім цього килимове покриття підлоги необхідно усунути ще й з гігієнічних міркувань.

  Зверніть у вагу на те, що підлога Winnpol не придатна для мокрих приміщень, так як, наприклад, ванна кімната чи сауна.

  Якщо поверхня дерев’яна (напр. конструкційні плити, полова дошка) не можна використовувати поліетиленову плівку. Перед укладанням на мінеральних основах (бетон, безшовна підлога і т. д.) потрібно обов’язково застелити відповідну паронепроникну плівку (поліетиленову плівку) для захисту від вологості. Полотна плівки перекривають один одного з напуском 20 см і фіксуються клейкою стрічкою. На всіх основах рекомендується використовувати звукопоглинаючу підкладку, яку укладають на стик, а не накладають одну на одну.

  Використання підігріву підлоги (водяного/електричного) є можливим за умови його належного монтажу та правильного використання у поєднанні із вище вистеленим лімінатом, а також якщо температура під підлогою ніколи, в жодній ділянці не перевищуватиме 27°C. Жодні рекламації, пов’язані із використанням чи монтажем підігріву підлоги, не розглядаються. Беруться до уваги лише ті претензії, які передбачені в рамках наших загальних гарантійних зобов’язань.                                                                                                                                                                                                                                                                        

  Перед укладанням рекомендується посортувати панелі, враховуючи власні побажання стосовно текстури та кольору. Відкриті упакування слід невідкладно використати!

"Укладання: рекомендація - викладайте панелі в повздовжньому напрямі по відношенню до основного джерела світла.

  Якщо стіна нерівна, нанесіть її контури на перший ряд панелей, а потім випиляйте панелі відповідно до цього. Окрім цього виміряйте перед укладанням ламінату глибину приміщення. Якщо останній ряд панелей вужчий аніж 5 см, то цей залишок необхідно рівномірно розприділити між першим та останнім рядом таким чином, щоб обидва ряди були однакові за шириною панелей.

  Укладання слід розпочинати в лівому куті приміщення. Першу панель укладають гребенем до стіни, при цьому встановлюються клини розпорів, щоб забезпечити зазор між ламінатом і стіною, який в обов’язковому порядку повинен становити 12 – 15 мм до стіни, труб опалення тощо.

  Помістіть другу панель рівно, лицьовою стороною вверх, в паз профілю перше панелі від стіни, а потім натисніть зверху, поки не почуєте клацання. Переконайтеся, що перед вкладанням профілів вони паралельні і що поздовжній край  підряд вкладений у ряд, він не компенсується і формує пряму лінію. Це необхідно для щоб мати можливість розмістити другий ряд панелей підряд подовжньому профілю без проблем.

  Прикріпіть решту панелей до кінця першого ряду.

  Останню панель в ряді повернути на 180° і декором догори розмістити біля уже наявного ряду і стіни. З торця слід врахувати зазор 12 – 15 мм. Розмітити довжину панелі і відрізати. Для того щоб уникнути відколювання кромки під час використання електричних ножовочної чи ручної дискової пили слід обернути дошку декором донизу. Кожен новий ряд слід розпочинати останнім шматком панелі (мінімальна довжина 30 см) попереднього ряду.

  Початок другого ряду з половиною панелі (довжина <95 см) або із залишком (довжина> 30 см). Вставте панель поділу в поздовжньому напрямку підряд в паз профілю першого ряду і зафіксуйте його.

  Помістіть наступні панелі в поздовжньому напрямку в паз профілю панелей  і посуньте його вліво під кутом 20 ° до панелі вже на місці. Потім зігніть її вниз і зверху, поки не почуєте клацання. При цьому переконайтесь, що панель встановлена  суто через поздовжній профіль.

  Якщо площа укладання ламінату перевищує 8 м у довжину чи ширину і якщо в приміщенні багато кутів, то потрібно давати зазор (щонайменше 2 см по ширині). Лише за таких умов підлога зможе у разі кліматичних змін відповідно розширюватися і стягуватися. Врахуйте це також під час укладання ламінату з переходом в інше приміщення. В такому випадку необхідно переривати площі в області дверної коробки. Деформаційні шви можна кваліфіковано покрити відповідними профілями.

  Слід подбати про отвори для труб опалення, які в діаметрі повинні бути на 3 см більші, ніж діаметр самої труби. Необхідно випиляти місце для труб, змастити клеєм, припасувати і зафіксувати клином доки не висохне клей. Наприкінці, заглиблення, що утворилось, закрити ущільнювальною манжетою.

  Дерев’яну дверну коробку потрібно настільки зменшити, щоб під неї могла потрапити панель з ізоляцією від ударного шуму плюс 2 - 3 мм. Після укладання розпірний клин слід забрати. Для досконалого завершення закріпіть на стіні на відстані 40 -50 см один від одного засувки для плінтусів і прикріпіть плінтуси.

  Догляд та чищення

 Нестійкий бруд слід усувати шляхом підмітання або за допомогою пилососа, призначеного для твердих поверхонь.

  Для прибирань використовувати лише ті засоби, які рекомендовані виробниками ламінованої підлоги. Політура та засоби для чищення з такими складниками як віск, олія тощо непридатні для догляду за ламінарними поверхнями. Ламіновану підлогу не можна полірувати.

  Сліди від взуття та бруд необхідно витирати добре викрученою ганчіркою. За будь-яких обставин уникати надмірної вологи!

  Особливо слідкувати потрібно за горщиками з квітами та вазами, які стоять на ламінованій підлозі. Використовуйте в цьому випадку водонепроникну підставку. Значні забруднення слід вчасно обробити і усунути за допомогою спеціально призначених спреїв для чищення чи ацетону. Не наносити на поверхню ламінованої підлоги додаткові засоби (лаки тощо).

"Увага!Берегти підлогу від подряпин та вм’ятин! Використовуйте при вході достатньої величини килим. На ніжки меблів з дерева, металу чи пластмаси необхідно наклеїти войлочні накладки. Використовуйте лише офісні стільці з м’якими меблевими роликами (згідно із стандартом DIN 12529) або ж підкладайте звичайний захисний килим. Врахувавши ці вказівки, Ви надовго збережете якість Вашої ламінованої підлоги і матимете всі права на гарантійний ремонт.

   Укладання за допомогою клею:

  У випадку укладання ламінованої підлоги в приміщеннях, які використовуються в цілях виробництва, необхідно здійснити ущільнення швів Для ущільнення швів необхідно у достатній кількості нанести клей на верхню сторону гребеня ( 1 x поздовжня сторона, 1 x торцева сторона). Залишки клею, через 15 - 20 хвилин, максимально усунути з поверхні пластмасовим шпателем. Можливі залишки на поверхні можна усунути за допомогою розчинника.

  Приготування: з метою акліматизації, перед укладанням розмістіть упакування з ламінатом на 48 годин для в тому приміщенні, де він укладатиметься. Важливим для монтування та збереження якості ламінованої підлоги є сприятливий мікроклімат в приміщенні, а саме температура повітря близько 20°C та вологість повітря 50 – 70%.

  Матеріали та необхідні інструменти: поліетиленова плівка, розпірний клин, інструменти для монтажних робіт, звукоізоляція від шумів, пилка, олівець, складний метр;

   В разі необхідності: клей, герметик для заповнення швів

  Основа для укладання ламінату повинна бути настільки підготовлена, щоби його можна було стелити згідно з інструкціями. Для основи годяться поміж іншим мінеральні основи (як, наприклад, безшовна підлога, бетон, асфальт), конструкції з деревостружкових плит і підлога з дерев’яним настилом. Основа підлоги повинна бути абсолютно рівною, сухою, чистою та міцною. Нерівності підлоги від більш ніж 3 мм на 1 м необхідно технічно правильно вирівняти (згідно із стандартом DIN 18202). Рівність основи найкраще визначається за допомогою нівелірної рейки або довгої васерваги. Під час укладання ламінату на мінеральній основі (як, наприклад, бетон, цементна безшовна підлога, ангідритова підлога і кам’яна плитка та ін.)потрібно виміряти вологість повітря. Показники залишкової вологості безшовної підлоги перед укладанням ламінату не повинні перевищувати:

  Для цементної безшовної підлоги: з підігрівом підлоги < 1,8% CM;

                                                    без підігріву підлоги < 2,0% CM

  Для ангідритової підлоги:             з підігрівом підлоги < 0,3% CM;

                                                   без підігріву підлоги < 0,5% CM

  Перевірте панелі на наявність пошкоджень в оптимальних світлових умовах. Рекламація не приймається у випадку, якщо панелі було використано.

  Ламінатна підлога стелиться плаваючим способом і ні в якому разі не приклеюється до основи, не кріпиться до неї болтами, не прибивається цвяхами і не фіксується жодним іншим способом!

  Килимове покриття підлоги є неприйнятним для основи його обов’язково потрібно усунути. Ступання на ламінат, під яким є килимове покриття, призводить до пружинних рухів та до сильного тиску в кромках ламінарного покриття. А це руйнує з’єднання у шпунт та гребінь, що в своє чергу призводить до розшивання швів. Окрім цього килимове покриття підлоги необхідно усунути ще й з гігієнічних міркувань.

  Зверніть у вагу на те, що підлога Winnpol не придатна для мокрих приміщень, так як, наприклад, ванна кімната чи сауна.

  Якщо поверхня дерев’яна (напр. конструкційні плити, полова дошка) не можна використовувати поліетиленову плівку. Перед укладанням на мінеральних основах (бетон, безшовна підлога і т. д.) потрібно обов’язково застелити відповідну паронепроникну плівку (поліетиленову плівку) для захисту від вологості. Полотна плівки перекривають один одного з напуском 20 см і фіксуються клейкою стрічкою. На всіх основах рекомендується використовувати звукопоглинаючу підкладку, яку укладають на стик, а не накладають одну на одну.

  Використання підігріву підлоги (водяного/електричного) є можливим за умови його належного монтажу та правильного використання у поєднанні із вище вистеленим лімінатом, а також якщо температура під підлогою ніколи, в жодній ділянці не перевищуватиме 27°C. Жодні рекламації, пов’язані із використанням чи монтажем підігріву підлоги, не розглядаються. Беруться до уваги лише ті претензії, які передбачені в рамках наших загальних гарантійних зобов’язань.

  Перед укладанням рекомендується посортувати панелі, враховуючи власні побажання стосовно текстури та кольору. Відкриті упакування слід невідкладно використати!

  Укладання: рекомендація - викладайте панелі в повздовжньому напрямі по відношенню до основного джерела світла.

  Якщо стіна нерівна, нанесіть її контури на перший ряд панелей, а потім випиляйте панелі відповідно до цього. Окрім цього виміряйте перед укладанням ламінату глибину приміщення. Якщо останній ряд панелей вужчий аніж 5 см, то цей залишок необхідно рівномірно розприділити між першим та останнім рядом таким чином, щоб обидва ряди були однакові за шириною панелей.

  Укладання слід розпочинати в лівому куті приміщення. Першу панель укладають гребенем до стіни, при цьому встановлюються клини розпорів, щоб забезпечити зазор між ламінатом і стіною, який в обов’язковому порядку повинен становити 12 – 15 мм до стіни, труб опалення тощо.

  Друга панель з торця (коротка сторона) під кутом 30° кріпиться у паз попередньої панелі, а потім опускається на підлогу. Слід звернути увагу на те, щоб повздовжні кромки були розміщені в одній площині, не змістилися і утворили пряму лінію. Це є необхідним для того, щоб під час укладання другого ряду панелі можна було вставити повздовж без щілин. Приєднати решту панелей до кінця першого ряду.

  Останню панель в ряді повернути на 180° і декором догори розмістити біля уже наявного ряду і стіни. З торця слід врахувати зазор 12 – 15 мм. Розмітити довжину панелі і відрізати. Для того щоб уникнути відколювання кромки під час використання електричних ножовочної чи ручної дискової пили слід обернути дошку декором донизу. Кожен новий ряд слід розпочинати останнім шматком панелі (мінімальна довжина 20 см) попереднього ряду.

  Другий ряд слід розпочати половиною панелі або останнім шматком панелі попереднього ряду. Тут слід зауважити, що панель повинна мати довжину неменшу, ніж 30 см і не більшу, аніж 95 см. Вертикальні шви повинні знаходитися на відстані 30 см (мінімум)один від одного.

  Панель другого ряду потрібно так розмістити, щоб повздовжні сторони панелей першого та другого рядів лежали паралельно один над одним. Тобто гребінь другого ряду лежить на шпунті першого ряду. Перед з’єднанням розмістити наступні панелі до кінця другого ряду. Далі діяти, як і в першому ряді.

  Коли завершений другий ряд укладений біля першого, останній слід підняти з лівого боку на 3-4 см.

   Гребінь панелі другого ряду зміщується в піднятій ділянці в шпунт першого ряду. Коли панелі опустити, відбувається їх з’єднання. Цю дію потрібно повторити вздовж усього другого ряду (правило злиття «ялинкою»), доки перший і другий ряд розмістяться по відношенню один до одного без щілин і без зміщень по висоті. Під час з’єднання першого та другого рядів слідкувати, щоб панелі повздовж розмістились без зміщень. Укладання наступних рядів відбувається так як і другого ряду з урахуванням зміщення торцевих з’єднань.

  Якщо площа укладання ламінату перевищує 8 м у довжину чи ширину і якщо в приміщенні багато кутів, то потрібно давати зазор (щонайменше 2 см по ширині). Лише за таких умов підлога зможе у разі кліматичних змін відповідно розширюватися і стягуватися. Врахуйте це також під час укладання ламінату з переходом в інше приміщення. В такому випадку необхідно переривати площі в області дверної коробки. Деформаційні шви можна кваліфіковано покрити відповідними профілями.                                                

  Слід подбати про отвори для труб опалення, які в діаметрі повинні бути на 3 см більші, ніж діаметр самої труби. Необхідно випиляти місце для труб, змастити клеєм, припасувати і зафіксувати клином доки не висохне клей. Наприкінці, заглиблення, що утворилось, закрити ущільнювальною манжетою.

  Дерев’яну дверну коробку потрібно настільки зменшити, щоб під неї могла потрапити панель з ізоляцією від ударного шуму плюс 2 - 3 мм. Після укладання розпірний клин слід забрати. Для досконалого завершення закріпіть на стіні на відстані 40 -50 см один від одного засувки для плінтусів і прикріпіть плінтуси.

   Догляд та чищення

  Нестійкий бруд слід усувати шляхом підмітання або за допомогою пилососа, призначеного для твердих поверхонь.

  Для прибирань використовувати лише ті засоби, які рекомендовані виробниками ламінованої підлоги. Політура та засоби для чищення з такими складниками як віск, олія тощо непридатні для догляду за ламінарними поверхнями. Ламіновану підлогу не можна полірувати.

  Сліди від взуття та бруд необхідно витирати добре викрученою ганчіркою. За будь-яких обставин уникати надмірної вологи!

  Особливо слідкувати потрібно за горщиками з квітами та вазами, які стоять на ламінованій підлозі. Використовуйте в цьому випадку водонепроникну підставку. Значні забруднення слід вчасно обробити і усунути за допомогою спеціально призначених спреїв для чищення чи ацетону. Не наносити на поверхню ламінованої підлоги додаткові засоби (лаки тощо).

"Увага! Берегти підлогу від подряпин та вм’ятин! Використовуйте при вході достатньої величини килим. На ніжки меблів з дерева, металу чи пластмаси необхідно наклеїти войлочні накладки. Використовуйте лише офісні стільці з м’якими меблевими роликами (згідно із стандартом DIN 12529)  або ж підкладайте звичайний захисний килим. Врахувавши ці вказівки, Ви надовго збережете якість Вашої ламінатної підлоги і матимете всі права на гарантійний ремонт.