Шпалери і простір
Стіни — 01.12.2017

    Короткі рекомендації по вибору малюнка шпалер залежно від розміру кімнати.

1.Низьке приміщення з маленькою квадратурою Низькі приміщення здаються вищими, якщо стіни обклеєні до стелі шпалерами з вертикальними лініями. При цьому стеля повинна бути дуже світла. При необхідності, слід додатково висвітлити стелю.
2. Приміщення з малою квадратурою але з високою стелею Кімната здається нижче, якщо використовувати малюнок у горизонтальну смужку. Вплив збільшується, якщо малюнок не доходить до стелі. Можна завершити шпалери бордюром. Аналогічний ефект досягається, якщо стеля темніше стін і світильники спрямовані вниз.
3. Кімната з малою квадратурою та середньо виваженою висотою стелі Кімната здається більш глибокою, якщо одну стіну обклеюють шпалерами, колір яких візуально відступає на другий план, наприклад спокійний синій або синьо-зелений, а прилеглі бічні стіни роблять світлішими. Добре обклеїти стелю шпалерами в подовжню смужку.
4.Кімната з малою квадратурою та середньо виваженою висотою стелі Маленьке приміщення здається більшим, якщо вибрати світлі однотонні шпалери з дрібним малюнком. Можна використовувати ромбічний малюнок або одну стіну без вікон і дверей обклеїти шпалерами з великим малюнком.
5.Велика квадратура кімнати Велика кімната стане виглядати меншою, якщо віддати перевагу насиченим фарбам, великому малюнку і похилим лініям, так як діагоналі звужують простір.