ЯК ОБРАТИ ВХІДНІ ДВЕРІ
двері — 21.03.2018

Вхідні броньовані двері - один з найважливіших предметів в будинку, це перший фактор, від якого починає формуватися думка не тільки про Ваше житло,але і про Вас особисто. Броньовані двері забезпечать Ваше житло теплом, затишком та підсилять захист від проникнення небажаних гостей та гармонійно доповнять інтер’єр та екстер’єр завдяки великому асортименту та продуманій конструкції.

   Купити вхідні двері в даний час не складно - ринок пропонує величезний вибір і фабрик виробників, і магазинів-посередників, що пропонують безліч варіантів будь-якої цінової категорії.

    З іншого боку, при такому великому розмаїтті з'являється інша проблема - як правильно вибирати?

    Існують деякі моменти, на які варто звертати увагу, вибираючи вхідні двері. Навчившись орієнтуватися в базових параметрах і поняттях, вам буде набагато легше зробити правильний вибір, і уникнути безлічі поширенихпомилок.

 ГОЛОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ВХІДНИХ ДВЕРЕЙ

    Для початку розглянемо базові параметри, якими повинні бути наділені якісні вхідні двері:

1. Надійність - наявність характеристик, що забезпечують захист від грубого фізичного, а також інтелектуального злому, міцна конструкція і міцний замок;

2.Доступ до огляду зовнішньої території - наявність дверного очка або скляного віконця;

3.Хороші ізоляційні показники - надійна звукоізоляція зробить двері відмінним захистом від проникнення зовнішнього шуму, а теплоізоляційні властивості збережуть в приміщенні тепло взимку і прохолоду влітку;

4.Зовнішній вигляд - вхідні двері в приміщення, це перше, що бачить людина, яка заходить. Її зовнішній вигляд повинен відповідати внутрішньому інтер'єру передпокою, а для приватних будинків також важливо відповідність зовнішньому архітектурному стилю.

5.Наявність гарантії.

    Металеві або дерев'яні вхідні двері

    У виробництві полотен вхідних дверей в основному використовується два види матеріалу – МДФ та метал. Найбільш надійними вважаються сталеві двері, так як саме цей матеріал найкраще протистоїть фізичній силі.

    Важливо звертати увагу на товщину сталевих листів та їх склад. Якщо це легкий по вазі 1,5 мм лист легованої сталі, такі двері досить надійні і стійкі, хоч і мнуться від удару кувалдою.

    Інший варіант - 3-4 мм лист розжареної сталі, самий твердий і надійний варіант, істотним недоліком якого є велика вага і відповідно висока ціна. Двері з такими листами потрібно кріпити вже не на петлі, а на спеціальні важелі. Найкраще встановлювати такі двері в заміських будинках і дачах, де вхід повинен бути особливо надійно захищений з причини частої відсутності господарів.

    Ще один варіант зміцнення сталевих дверей - установка додаткового сталевого листа і армуючої системи між зовнішнім і внутрішнім листами двері. Для звукоізоляції всередину між листами укладають пінопласт, мінеральну вату, тирсу, поролон та ін.

    Дверна коробка

    Інший важливий момент, на який потрібно звертати увагу, вибираючи вхідні двері, - це дверна коробка. Вона може бути простою (із зварених сталевих листів) і складною (цельногнутий профіль). Другий варіант, звичайно, набагато надійніше, в першу чергу завдяки відсутності зварювальних швів.

    Хорошим рішенням буде прокласти гумову прокладку по периметру дверей - це запобіжить проникнення в квартиру сторонніх запахів і шуму з сходової площадки.

    Приділіть увагу також установці дверної коробки - все повинно бути міцним і надійно закріпленим.

    Фурнітура (замок, вічко, петлі)

    Дверні замки, петлі і дверне вічко також впливають на рівень захисту вашого будинку.

    Краще всього, якщо на вхідних дверях встановлено не один, а два замки - циліндровий і сувальдний. Перший добре захищає від інтелектуального злому завдяки тому, що до нього дуже складно підібрати відмичку, а другий бере на себе силовий захист, бо його дуже складно вибити.

    Петлі є одним із найслабших місць в дверній конструкції, тому що при бажанні їх можна зрізати по швах болгаркою або вибити кувалдою. Усунути цю ваду допомагають протизнімні штирі - коли двері закривається, вони йдуть у гнізда в дверній коробці і міцно фіксують двері. Навіть якщо петлі зріжуть, двері будуть добре триматися. Іншим варіантом є установка прихованих петель, які, до того ж, покращують і зовнішній вигляд самих дверей.

    Існують також рекомендації щодо необхідної кількості петель в залежності від ваги дверного полотна. Як правило, при вазі до 70 кг достатньо 2-х петель, якщо ж вага перевищує це число, краще встановлювати вже 3-4 петлі.

    Для дверного вічка одним з найважливіших показників є максимально можливий кут огляду.

    Оздоблення і зовнішній декор

    Зовнішній вигляд дверей багатьом також є важливим чинником. Але в цій справі все залежить від планованих фінансових витрат. Єдине, чому варто приділити більше уваги - це якість матеріалу, з якого буде виготовлено зовнішнє покриття. Цей матеріал повинен бути надійним і стійким до зовнішніх впливів.

    Висновок

    Навіть якщо ви купите найнадійніші вхідні двері, всі їх плюси можуть бути загублені неправильним монтажем. Так що краще всього довірити цей процес знаючим людям, ще краще, якщо на встановлення дверей буде поширюватися гарантія. Також завжди уточнюйте вартість послуги установки дверей  заздалегідь, можливо, це буде входити в ціну самих дверей і ви заощадите кошти.